چه روز هایی برای عقد مناسب نیست

در این مقاله می خواهیم به شما بگوییم که چه روزهایی برای عقد مناسب نیست. مراسم عقد و عروسی یکی از خاطره انگیزترین مراسم های زندگی هر فرد به حساب می آید.

افراد تلاش می‌کنند که در بهترین روز و در بهترین شرایط این مراسمات را برگزار کنند تا خاطره خوبی از خودشان به جا بگذارند.

با توجه به آنکه از گذشته این ضرب المثل که سالی که نکوست از بهارش پیداست رایج بود، افراد تلاش می کنند زندگی خود را در بهترین زمان آغاز کنند.

حالا سوال این است که با توجه به فرهنگ و دین ما چه روزهایی برای عقد مناسب نیست در ادامه برای پاسخ این سوال با ترمه همراه باشید. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

چه روزهایی برای عقد مناسب نیست و از لحاظ شرعی چه روز هایی توصیه می شود؟

بگذارید در ابتدا اینکه چه روزهایی برای عقد مناسب نیست را از نظر شرعی برایتان مشخص کنیم. روزهای نامناسب برای جاری شدن خطبه عقد روزهایی هستند از جمله روزهای قمر در عقرب.

به این صورت که این روزها بر اساس علم نجوم شرایط خاصی دارند که از قدیم بر طبق گفته بزرگانمان از جمله حدیث امام علی بهتر است خطبه عقد در روز جمعه و در روزی که قمر در عقرب نباشد خوانده شود.

بنابراین جاری شدن خطبه عقد را در روزهایی که قمر در عقرب است اصلاً توصیه نمی کنیم. شاید شرایط خاصی دارد که از قدیم به آن توجه شده و نیازمند صحبت های تخصصی تر در زمینه هستیم که بعدها به آن خواهیم پرداخت. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

ایام شهادت برای عقد مناسب نیست

ایام شهادت برای عقد مناسب نیست

ایام شهادت برای عقد مناسب نیست

روزهایی که در مناسبت‌های مذهبی و شرعی از روز های نامناسب برای روز عقد می باشد، توصیه نمی شود. در مناسبت‌هایی مانند شهادت امام و روزهای محرم و صفر توصیه برگزاری مراسم نمی‌شود.

همچنین در ایام و روزهای مشخصی که در ماه قمری مشخص شده است و ایام منحوسه که به روزهای نحس گفته می‌شود، در این روز ها برگزاری عقد توصیه نمی شود.

این روز ها سوم پنجم و شانزدهم و بیست و چهارم و بیست و پنجم ماه های قمری است. بهتر است اگر خیلی مقید لحاظ شرعی هستید، در این روزها مراسم را برگزار نکنیم.

در پاسخ به این که چه روزهایی برای عقد مناسب نیست، ایام محاق گفته می شود. این ایام به روز بیست و هشتم تا روز آخر ماه قمری گفته می شود که مناسب برای شروع زندگی و جاری کردن خطبه عقد نمی باشد. قیمت فرمالیته شمال

بهترین روز از لحاظ شرعی

همان طور که گفتیم چه روزهایی برای عقد مناسب نیست، می خواهیم تا به بهترین روز برای برگزاری عقد از لحاظ شرعی نیز اشاره کنیم. حتی کسانی که زیاد مقید نمی باشند، نیز برگزاری در مراسم اعیاد مذهبی را برای جشن عروسی توصیه می کنند.

مطابق احادیث این روزها بسیار مبارک خواهند بود. از اعیاد مذهبی مناسب برای برگزاری جشن عقد می توان به نیمه شعبان و روز ازدواج حضرت علی و حضرت فاطمه و روزهای تولد امامان اشاره کرد.

این روزها جاری شدن خطبه عقد بسیار خوشیمن و مبارک خواهد بود. در کتب مذهبی نیز به ازدواج در این اعیاد نیز اشاره شده است. روزهای پنج‌شنبه جمعه و یکشنبه نیز جز به روزهای مبارک هفته برای برگزاری جشن عقد می باشند.

روز مناسب برای عقد از لحاظ اجتماعی

روز مناسب برای عقد از لحاظ اجتماعی

روز مناسب برای عقد از لحاظ اجتماعی

یکی از بهترین روزها از لحاظ اجتماعی و فرهنگی، ایام تعطیلات عید نوروز می باشد. در این ایام همه افراد در تعطیلات به سر می‌برند. در این شرایط خبری از کار و تحصیل شدید نیست.

همین امر باعث می‌شود که اکثر مهمانان شما بدون آنکه کارهای خود را عقب بیندازند، با فراغ بال در مراسم شما حضور یابند. همچنین شما نیز فعالیت های کاری و تحصیلی تان هنگام برگزاری مراسم عقب نخواهد افتاد.

فصل تابستان نیز همین شرایط را برای کارمندان دولت و محصلین از جمله دانش‌آموزان و دانشجویان فراهم می کند.

علاوه بر اینکه آب و هوا برای برگزاری مراسم عقد بسیار مناسب است.  خانواده ها نیز در این تایم وقت آزاد بیشتری در اختیار دارند تا شرایط را برای برگزاری جشن هماهنگ کنند. قیمت عکاسی عقد

نکاتی که باید در روزهای خاص برای برگزاری عقد در نظر بگیریم

باید به این موضوع حتما توجه کنید که در روزها و ایام خاص به خصوص اعیاد مذهبی سالن و آرایشگاه ها بسیار شلوغ می‌باشند. رزرو آنها و برگزاری مراسم بسیار سخت می باشد.

فقط این موضوع گفته شد که از لحاظ مذهبی چه روزهایی برای عقد مناسب نیست و با توجه به سلیقه ی افراد می‌تواند هرروزی روز عقد باشد .

b2n

rizy

What days are not suitable for marriage