نکات مهم برای روز عقد

در این مقاله می خواهیم تا نکات مهم برای روز عقد را عنوان کنیم. مراسم عقد یکی از استرس زا ترین و هیجان انگیز ترین و همچنین خاطر انگیز ترین مراسم برای زوج ها هست است.

بعد از مراسم خواستگاری و آشنایی، تا رسیدن به روز عقد، تمام موضوعات بیان می شوند. طی دوران نامزدی عروس و داماد مشخص می کنند و مطابق برنامه ریزی ها و هزینه ها را تعیین می کنند.

درباره این که مراسم عقد و عروسی شان چگونه برگزار شود، مشورت هایی صورت می گیرد. البته وجود رسم و رسوم های متفاوت دوران نامزدی را به بعد از مراسم عقد موکول می کنند. ما با ذکر نکات مهم برای روز عروسی، به این موارد اشاره خواهیم کرد. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

محدودیت زمانی

ممکن است که وقت کافی برای برنامه ریزی این مراسم خاطره انگیز وجود ندارد. در این مقاله ما شما را با نکات مهمی که باید در روز عقد کنان رعایت کنید تا خاطره زیبا و دل انگیزی از این مراسم به جای بگذارید را بیان خواهیم کرد. در ادامه با ترمه همراه باشید.

برنامه دقیق روز عقد

برنامه دقیق روز عقد

برنامه دقیق روز عقد

اولین کاری که می بایست در تشریفات مراسم عقد انجام دهید، این است که روز برگزاری مراسم را مشخص کنید.

معمولاً امروزه کسی دیگر در منزل مراسم عقد را برگزار نمی کند. در یک محضرخانه یا دفتر ازدواج این کار را انجام خواهند داد.

در هر صورت، اقدام اولیه ای که باید از  سوی شما صورت پذیرد، این است که زمان عقد در منزل را مشخص کنید یا از یک محضرخانه برای برگزاری مراسم عقدتان وقت بگیرید. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه 

مراسم عقد در محضر یا منزل

مراسم عقد که مراسمی مهم است، در آنجا، خانواده های عروس و داماد ممکن است برای اولین بار یکدیگر را ملاقات کنند! ازهمین رو این مراسم باید به بهترین شیوه برگزار شود.

مراسم عقد را می توانید در یک دفتر ازدواج و یا منزل پدری عروس خانم برگزار کنید. در هر صورت در هر جا که قرار است این مراسم برگزار شود، تشریفاتی به همراه دارد.

شما باید تا جایی که می توانید، تلاش کنید که این تشریفات به بهترین نحو در مراسم اجرا شوند .

باید توجه کنید علاوه بر این بریز و بپاش هایی که در منزل به دنبال دارد، هزینه های بیشتری نیز خواهد داشت. البته خاطرات جذاب تری را به جای خواهد گذاشت. وسایل و اجزای سفره عقد معمولا شامل اقلام زیر هستند:

 1. آینه و شمعدان
 2. سینی عاطل و باطل
 3. نان سنگک
 4. شاخه نبات
 5. منقل آتش
 6. دستمال سفید بالای سر عروس و داماد
 7. قرآن و جانماز
 8. تخم مرغ
 9. فندق، گردو و بادام
 10. ظرف عسل
 11. اسپند
 12. کله قند عروس
 13. حلقه عروس و داماد
 14. نان، پنیر و سبزی

همچنین اگر قصد دارید تا مراسم عقد را در محضر برگزار کنید، باید از چند هفته قبل برای رزرو یک محضر اقدام فرمایید. این یکی از نکات مهم برای روز عقد است که باید به آن توجه داشته باشید. قیمت فرمالیته شمال

دعوت کردن مهمانان

دعوت کردن مهمانان

دعوت کردن مهمانان

معمولاً در مراسم تعداد مهمانان از مراسم عروسی کمتر است. اگر یک مراسم عقد محضری دارید، فقط به دعوت دوستان نزدیک و بزرگان فامیل بپردازید. نیازی نیست که حتماً فرزندان آنها را دعوت کنید.

می ‌توانید یک مراسم عقد پرجمعیت‌تری هم مطابق رسم و رسوم خودتان برگزار کنید. بعضی از افراد مراسم عقد و عروسی را در یک محل می گیرند. این شرایط با یک عقد خالی متفاوت است. این یکی از نکات مهم برای روز عقد است.

میزان بودجه و هزینه لازم

میزان بودجه و هزینه ای که برای یک مراسم در نظر گرفته اید، یکی از مهم ترین نکات برگزاری مراسم عروسی است. همچنین یکی از نکات مهم برای روز عقد به شمار می رود.

باید تلاش کنید تا هم بتوانید با خیال آسوده و مطمئن مراسم خود را برگزار کنید و هم فشار مالی به شما وارد نشود. بالاخره کل زندگی مراسم ازدواج نیست.

برای شروع زندگی باید هزینه های مهم تری را کنید. چیدمان محیط، گل ارایی، پذیرایی و… نکاتی است که باید در انتخاب سالن عروسی خود دقت کنید

انتخاب لباس مراسم روز عقد

انتخاب لباس مراسم روز عقد

انتخاب لباس مراسم روز عقد

در انتخاب لباس عروس و داماد، باید به نکات مهمی توجه داشته باشید. به عنوان مثال اگر قرار است مراسم عقد با مراسم عروسی یکی باشد، پس باید به سراغ لباس عروس شیک و پر زرق و برقی بروید.

اگر مراسم عقد به تنهایی برگزار می شود، می توانید از لباس های ساده تری هم به عنوان لباس عروس استفاده کنید. به عبارتی انتخاب لباس، یکی از نکات مهم برای روز عقد است.

اگر قرار است مراسم عقد در محضر برگزار شود،  لباس مناسبی تهیه کنید که علاوه بر شیک بودن کمی هم جمع و جور باشد تا جلوی دست و پای تان را برای رفت و آمد ها به محضر نگیرد. حتما به این نکات مهم برای روز عقد توجه کنید.

قیمت فرمالیته شمال

آرایشگاه برای عقد کنان

در این مراسم می‌توانید به آرایش بپردازید. اگر می خواهید همه چیز بی نقص باشد، می توانید از چند روز قبل از روز عقد با یک آرایشگاه هماهنگ کنید که آرایش مناسب مراسم عقد برایتان در نظر بگیرند. انتخاب آرایشگاه هم یکی از نکات مهم برای روز عقد به شمار می رود.

تمام عروس خانم ها مایل هستند که در روز مراسم عقدشان، ظاهری زیبا و متفاوت داشته باشند. اگر شما هم از این دسته از افراد هستید، پس بهتر است از مدل های آرایش مناسب عقد محضری استفاده کنید تا در این روز چهره ای بسیار زیباتر از همیشه داشته باشید.

b2n

rizy

Important points for the wedding day