نحوه برگزاری مراسم عقد

نحوه برگزاری مراسم عقد در میان ایرانیان بسیار اهمیت دارد. مراسم عقد کنان یک مراسم شیرین و خاطره انگیز برای جوانان ایرانی به حساب می آید. همچنین استرس و اضطراب خاص خود را نیز به همراه دارد‌.

در این روز به یاد ماندنی که شروع تحول بزرگ در زندگی یک جوان ایرانی به حساب می آید، دارای رسم و رسومات خاص خود بوده و هست. گرچه امروزه مقدار زیادی از آداب و رسوم ها کاسته شده ولی هنوز هم اصلی‌ترین مراسم برگزار می‌شود.

باید به جوانان و خانواده هایشان به این موضوع توجه کنید. در این مقاله قرار است شما را با نحوه برگزاری مراسم عقد آشنا کنیم. با این مقاله ترمه همراه باشید. آشنایی با نحوه برگزاری عقد به شما کمک می کند تا مراسم خود را به شیوه ای اصولی انجام دهید. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

نحوه برگزاری مراسم عقد چگونه است؟

همه ما به مراسم عقد دوستان و آشنایان و فامیل های ما دعوت شده ایم. همچنین به نحوه برگزاری مراسم عقل و آداب و رسوم آن آگاهی کامل داریم.

باز هم می خواهیم که مراسم عقد خودمان همیشه بی کم و کاست و ایده‌آل برگزار شود. درست است که نحوه برگزاری مراسم عقد به شیوه سنتی یا قدیمی امروز دیگر برای جوانان جذابیتی زیادی ندارد.

پس در این مقاله می‌خواهیم تا شما را با نحوه برگزاری مراسم عقد  به روز تر و جدیدتر آشنا کنیم. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

مشخص کردن تاریخ عقد

مشخص کردن تاریخ عقد

مشخص کردن تاریخ عقد

تاریخ روز برگزاری مراسم را در گذشته بزرگان فامیل تعیین می‌کردند. امروزه خود افراد در این که جشن عقد شان در چه روزی برگزار شود، تصمیم‌گیری می‌کنند.

معمولاً تاریخی که قرار است در روز عقد تعیین شود، در جشنی که قبل از جشن عقد برگزار می‌شود به جشن بله برون نام دارد مشخص می شود.

بزرگان فامیل به منزل عروس خانم می روند و با توجه به روزهای خاص موجود در تقویم، یک روز زیبا را برای برگزاری مراسم عقدکنان این زوج انتخاب می کنند. قیمت عکاسی عقد

مشخص کردن تعداد فامیل

یکی از نکاتی که حتماً باید قبل از نحوه برگزاری مراسم عقد بدانید، این است که چه تعداد مهمان قرار است در آن حضور پیدا کنند.

این را بدانید که اگر فقط بزرگان دو خانواده حضور داشته باشند، کافی است و نیاز نیست که جشن عقد را خیلی شلوغ کنید. اگر قرار است مراسم عقد در محضر برگزار شود، معمولاً چند روز قبل تر محضرخانه مورد نظر خود را رزرو کنید.

باید در زمان مقرر به محصضر مراجعه کنید تا با زوج های دیگری که قرار است در آن مکان مراسم عقدشان را برگزار کنند تداخل پیدا نکنید.

هزینه هایی که قرار است برای جشن بپردازید نیز را قبل برنامه‌ریزی‌ مشخص کنید. هزینه‌هایی مانند اتاق عقد مجزا، سفره عقد یا پذیرایی که قرار است از مهمانان داشته باشید. آشنایی با نحوه برگزاری مراسم عقد بسیار اهمیت دارد.

مدارکی که نباید فراموش کنید

مدارکی که نباید فراموش کنید

مدارکی که نباید فراموش کنید

بعد از آنکه محضر یا تالار مورد نظر خود را برای جشن عقد تان رزرو کردیدف فرم مراجعه به مرکز بهداشت را جهت انجام آزمایش های مورد نظر قبل از برگزاری مراسم به همراه داشته باشید.

این گونه می توانید به مرکز بهداشت جهت انجام آزمایش های قبل از ازدواج مراجعه کنید. زمانی که شما به محضر مراجعه می‌کنید و زمانی را برای تاریخ عقد کنان رزرو می‌کنید، فرم خاص را در اختیار شما قرار می دهند.

باید فرم را به یک آزمایشگاه یا مرکز بهداشت جهت انجام آزمایشات قبل از ازدواج تحویل دهید. فقط از لحظه‌ای که فرم را دریافت می کنید، به مدت یک ماه وقت دارید که آزمایش های لازم را انجام دهید.

قیمت فرمالیته شمال

دریافت جواب آزمایش

سپس می توانید فرم‌های مربوطه آن را دریافت کنید. نگران دوندگی های زیاد و پیچیدگی‌های آن نباشید. بسیار ساده است. بعد از اینکه آزمایشات را انجام دادید و جلسات مشاوره مربوطه را گذراندید، جواب آزمایشات شما حاضر خواهد شد.

  1. در صورت نبود مشکل شما این مدارک را دفترخانه مورد نظر ارائه خواهید کرد. بهتر است که دو هفته زودتر برای انجام آزمایش اقدام کنید. بعد از آن به مراسم عقد بپردازید.
  2. اگر مشکلاتی مانند کم خونی یا از این قبیل وجود دارد، مجبور نشوید که تاریخ رزرو و تاریخ برگزاری مراسم عقدتان را تغییر دهید.
  3. باید بدانید که آزمایش های قبل از ازدواج شامل آزمایش خون، آزمایش ژنتیک و آزمایش ادرار و…. می باشد که مانند همه آزمایش‌های دیگر انجام می‌شود.
  4. نیازی نیست قبل از انجام این آزمایش ها ناشتا باشید. فقط توجه کنید که سه روز قبل از انجام آزمایش، داروی کدئین دار مصرف نکنید.
  5. مدارکی که باید به همراه داشته باشید، شامل شناسنامه اصل و فتوکپی آن کارت ملی و فتوکپی آن عکس ۳ در ۴ برگه و جواب آزمایش های مورد نظر که فقط تا یک ماه اعتبار دارند.
  6. شناسنامه یا کارت ملی پدر عروس یا برگه فوت ایشان در صورتی که عروس خانم ازدواج دومش آن باشد باید حتماً سند طلاق یا گواهی فوت همسر اولشان  را ارائه دهند.

b2n

rizy

How to hold a wedding ceremony