مراسم بله برون چیست

امروزه یکی از سوال هایی که برای جوان ها ایجاد می شود این است که مراسم بله برون چیست؟ مراسم بله برون یکی از مراسم هایی از ازدواج در ایران است. این مراسم معمولا با حضور  بزرگان فامیل و نزدیک ترین افراد به عروس و داماد انجام می شود. دورا نامزدی از مراسم بله برون به آغاز می شود آداب روز عروسی.

بله برون یکی از مراسم های بعد از خواستگاری اصلی و قبل از عقد است. در این مراسم، میزبان خانواده عروس است. اگر در شرف ازدواج لازم است از مراسم های قبل از عروسی اطلاع پیدا کنید. در مراسم بله برون، خانواده نزدیک آقای داماد و عروس در کنار هم جمع می شوند. در این مراسم بزرگان فامیل دور هم جمع می شوند و سر صحبت را باز می کنند و اقوام های عروس و داماد به یکدیگر معرفی می شوند.

بعد از معرفی و آشنایی اقوام جدید با یکدیگر، زمان مناسب برای صحبت های جدی در خصوص،  میزان مهریه، شغل آقای داماد، میزان درآمد و محل زندگی آن هاست. بله برون در زمان بعد از آشنایی و خواستگاری انجام می شود. در جلسات خواستگاری و ابتدایی طرفین جلسه ای در خانه عروس به عنوان مراسم بله برون برگزار می شود.

 رسم و رسومات مراسم بله برون

مراسم بله برون چیست؟ و چه رسم رسوماتی دارد؟ اگر بخواهیم راجب رسم و رسومات این مراسم صحبت کنیم، باید بدانیم که هر فرهنگ و قومیتی دارای یک سری رسم و رسومات مشخص است. در واقع رایج ترین و عمومی ترین رسم و رسومات بله برون که خانواده داماد باید بدانند عبارنتد از :

 هدیه مراسم بله برون

یکی از رسم ر سومات مراسم بله برون، هدیه بردن از طرف خانواده آقای داماد برای عروس است. هدیه بله برون به طور عمده شامل یک قواره پارچه پیراهن مجلسی برای عروس، یک جلد قرآن مجید، انگشتر بله برون، کله قند و… است. شما می توانید در کنار این هدایا  کیف، کفش و یا مانتو نیز قرار دهید. هدایای مراسم بله برون باید تزئین شده باشد. برای تزئین آن ها می توانید این کار را به گل فروشی ها بسپارید.

گل بله برون

گل بله برون

گل بله برون

کی از مهم ترین اجزا بله برون گل آن است. شما باید یکی از زیبا ترین سبد گل ها را برای  بله برون انتخاب کنید. گل بله برون بهتر است براساس سلیقه عروس خانم باشد. شما می توانید سبد گل این مراسم را به گونه ای تزئین کنید که حلقه بله برون در میان گل ها جاسازی شود نکات مهم روز عروسی.

کیک مراسم بله برون

در این مراسم به جای شیرینی باید کیک سفارش دهید. کیک بله برون بهتر است نشانه هایی  از این مراسم خاطره انگیز داشته باشد.

حلقه بله برون

در مراسم بله برون بعد از توافق عروس و گرفتن بله، و اجازه پدر عروس خانم، حلقه نامزدی یا نشان را در دست عروستان کنید. حلقه  بهتر است ساده و ظریف باشد.

نکات مراسم بله برون

نکات مراسم بله برون

نکات مراسم بله برون

پاسخ سوال مراسم بله برون چیست؟ برایمان مشخص شد و فهمیدیم که این مراسم آداب و رسومی دارد. اگر شما به عنوان میزبان و خانواده عروس هستید باید به خوبی  همه چیز این جشن را تدارک ببینید. در این مراسم بزرگ تر های فامیل، دو طرف حضور دارند، پس باید خانواده عروس تعداد مهمان های این جشن را از خانواده داماد سوال کند و برای آن ها تدارک های لازم را تهیه می بینند کلیپ فرمالیته در شب.

این جشن در خانه پدر عروس برگزار می شود. اگر فضای کافی برای برگزاری این جشن را ندارید، می توانید در سالن  پذیرایی کوچکی برگزار کنید. پذیرایی بله برون به صورت ساده است و معمولا با نوشیدنی هایی مانند چای، شربت و میوه و شرینی همراه است. میوه و شیرینی به عهده خانواده عروس و کیک این مراسم به عهده خانواده آقای داماد می باشد.

b2n

rizy

What is the ceremony?