لوکیشن عکاسی در یزد

امروز می خواهیم بیشتر درباره لوکیشن عکاسی در یزد صحبت کنیم. شهر کویری یزد به اندازه شهرهای خاورمیانه زیباست.

شهر قدیمی خشتی آن که به خوبی حفظ شده است، بادگیرهای متمایز یا بادگیرها که در اطراف خط افق پراکنده شده اند، و مکان های تاریخی متعدد آن را به مقصدی ضروری برای هر گردشگری که از ایران سفر می کند تبدیل کرده است.

در اینجا به بررسی 10 مورد برتر برای دیدن و انجام در یزد می پردازیم. اگر می خواهید بیشتر درباره لوکیشن عکاسی در یزد بدانید، تا انتهای متن با ما همراه باشید. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

مجموعه امیر چخماق

مجموعه امیر چخماق مرکز معماری یزد در قلب شهر و در میدانی به همین نام واقع شده است. نمای سه طبقه با ابهت تعدادی از ایوان های متقارن زیبایی را به نمایش می گذارد که پس از غروب آفتاب روشن و می درخشند.

این حسینیه یکی از بزرگترین حسینیه های کشور (ساختمان های مورد استفاده در مراسم بزرگداشت ارتحال امام حسین) است و قدمت آن به قرن پانزدهم برمی گردد، هرچند بازسازی های متعددی در آن انجام شده است. میدان اطراف تعدادی مغازه شیرینی و بستنی فروشی خوب دارد.

این زورخانه محبوب (که به معنای واقعی کلمه به خانه نیرو ترجمه می شود) در ساختمانی تاریخی در ضلع شمالی میدان امیر چخماق واقع شده است.

اغلب به روی گردشگران باز است، نه تنها می توانید تمرین کنندگان این فعالیت کنجکاو رقص و وزنه برداری را مشاهده کنید که در عرفان شیعی غوطه ور است، بلکه در مخزن آبی قرن پانزدهمی که در زیر ساختمان قرار دارد نیز تحقیق کنید و اثرات خنک کننده یزدی را تجربه کنید. همه ی این ها را می توانید در لوکیشن عکاسی در یزد مشاهده کنید. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

آتشکده زرتشتی

آتشکده زرتشتی

آتشکده زرتشتی

دین زرتشتی، دین توحیدی باستانی که قدمت آن به حدود 3500 سال پیش برمی‌گردد، دین اصلی ایران قبل از فتوحات اسلامی بوده و هنوز هم در برخی از نقاط کشور این جامعه به حیات خود ادامه می‌دهد.

لوکیشن عکاسی در یزد بسیار زیاد است که یکی از آن ها آتشکده زرتشتیان می شود.

یزد مرکز دین زرتشتی در ایران است و مکان های دیدنی و تاریخی متعددی در آن وجود دارد.

یکی دیگر از مکان‌های جذاب زرتشتیان، برج‌های شوم سکوت است که در خارج از شهر قرار دارند و مطمئنا ارزش دیدن را دارند.

این دو سازه مدور و برجسته که از یک منظره بیابانی باشکوه برمی‌خیزند، بر فراز تپه‌های مجاور قرار گرفته‌اند تا همین اواخر تا دهه 1960، طبق سنت، اجساد زرتشتیان متوفی را در گودالهای مرکزی برج رها می کردند تا پرندگان لاشخور آن را بچینند.

ساختمان‌های متروک زرتشتی در پایه تپه‌ها به فضای وهم‌آور و اخروی این مکان کمک می‌کنند. قیمت فرمالیته شمال

چاک چاک

در کویر، در حدود 70 کیلومتری یزد، مهم‌ترین زیارتگاه زرتشتیان ایران، چک چاک قرار دارد. دهکده ای کوچک در کنار صخره، طبق افسانه، صخره باز شد و به نیک بانو، دختر آخرین حاکم پیش از اسلام، از مهاجمان متجاوز عرب پناه آورد.

چرا به آن چاک چاک می گویند؟

چرا به آن چاک چاک می گویند؟

چرا به آن چاک چاک می گویند؟

معبد چاک چاک که در فارسی به معنای «چکه چکه» است، حاوی چشمه‌ای است که همیشه چکه می‌کند و گفته می‌شود کوهی است که به یاد شاهزاده نیک‌بانو می‌گریند. لوکیشن عکاسی در یزد را با ما بشناسید.

شهر قدیمی یزد که به خوبی حفظ شده و هنوز مسکونی است، با خیابان‌های جنگی‌.

رنگ زرد مایل به قهوه‌ای ساختمان‌های خشتی نشان می‌دهد. که این شهر چقدر خشک است و بادگیرهایی که به‌طور دوره‌ای بیرون می‌آیند، یادآوری بدیع معماری سنتی یزد است. برای دیدن مناظر فراموش نشدنی مراقب دسترسی به پشت بام باشید، اما به یاد داشته باشید که به حریم خصوصی ساکنان محلی احترام بگذارید.

از اطراف شهر قدیمی، مسجد جامع نفیس قابل مشاهده است. بنا بر گزارش‌ها، بنای قرن چهاردهمی دارای مرتفع‌ترین مناره‌های کشور است و با کاشی کاری‌های ظریف آبی موزاییکی خود نمونه‌ای از معماری ایرانی-اسلامی است.

قدمت برخی از عناصر مسجد حتی به قرن دوازدهم می رسد. پیچیدگی ها و کتیبه های ایوان بزرگ از نکات برجسته است. قیمت عکاسی عقد

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم شما را با لوکیشن عکاسی در یزد آشنا کنیم. باغ دولت آباد با انبوهی از چشمه‌ها، درختان سرو و انار، می‌توان گفت که طبیعت باغ ایرانی را به تصویر می‌کشد.

این اقامتگاه متعلق به قرن هجدهم، سایه فراوان و ساختمان‌های زیبا را ارائه می‌کند که در تمام طول سال گردشگران را به خود جذب می‌کند.

بادگیر مرکزی 33 متری، و همچنین مجموعه‌ای از پنجره‌های شیشه‌ای رنگی، زیبایی خاصی را به‌طور جادویی ایجاد می‌کند که مانند آن را در جای دیگری نمی‌یابید یا به زودی فراموش نمی‌کنید.

b2n

rizy

Photography location in Yazd