لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

امروز می خواهیم لوکیشن عکاسی در کرمانشاه را به شما معرفی کنیم. شهر کرمانشاه مرکز استان کرمانشاه در غرب ایران است. این شهر اصلی در این منطقه است و جاذبه های گردشگری فراوانی برای ارائه به مسافران ایرانی و غیر ایرانی دارد. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه بسیار زیاد است، پس با ما همراه باشید.

می توان از چندین جاذبه تاریخی داخل و خارج کرمانشاه و همچنین بسیاری از جاذبه های طبیعی خارج از این شهر دیدن کرد. اگر می خواهید بیشتر با لوکیشن عکاسی در کرمانشاه آشنا شوید، تا انتهای متن با ما همراه شوید. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

جغرافیای کرمانشاه

با ارتفاع حدود 1200 متر از سطح دریا، آب و هوای معتدل و کوهستانی دارد. میانگین دمای سالانه 14.5 درجه سانتیگراد و میانگین بارندگی سالانه 475 میلی متر در کرمانشاه است. در اینجا روش های مختلف سفر به کرمانشاه آورده شده است:

با ماشین: مسیر تهران تا کرمانشاه 500 کیلومتر است و با ماشین حدود 6 ساعت طول می کشد. از ساوه، همدان، اسدآباد، کنگاور می گذرد و سپس به کرمانشاه می رسد. در طول سفر از این مسیر می توانید از شهر تاریخی همدان نیز دیدن کنید. معبد چشمگیر آناهیتا در کنگاور نیز در مسیر تهران به کرمانشاه قرار دارد.

مسیر دوم این سفر از تهران به کرمانشاه از شهرهای قم، اراک، ملایر و نهاوند می گذرد و سپس به کرمانشاه می رسد. این مسیر از روستاهای زیبا نیز عبور می کند. البته کمی طولانی تر از مسیر اول، 575 کیلومتر و تقریباً 7 ساعت است.

سفر به کرمانشاه با ماشین شخصی یا اتوبوس مسافربری امکان پذیر است. اتوبوس هایی روزانه از پایانه های جنوب، بیهقی و غرب تهران به سمت کرمانشاه حرکت می کنند. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه بسیار بی نظیر است. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه 

جاذبه های تاریخی داخل شهر

جاذبه های تاریخی داخل شهر

جاذبه های تاریخی داخل شهر

در اینجا لیستی از معروف ترین مکان های این شهر آمده است: بازار قدیم کرمانشاه، مرکز تجاری اصلی کرمانشاه قدمت آن به حدود 150 سال پیش باز می گردد. این یکی از بزرگترین بازارهای پوشش در سراسر خاورمیانه است.

  • تکیه مؤون الملک

شناخته شده ترین اثر باقی مانده از دوره قاجار در این شهر است. این مکان محلی برای برگزاری مراسم عزاداری برای رهبران مذهبی بوده است.

  • تکیه بیگلر بیگی

این یکی از شاهکارهای معماری ایران و یک جاذبه گردشگری بزرگ است که قدمت آن به دوره قاجار باز می گردد. این یک لوکیشن عکاسی در کرمانشاه می باشد.

  • مجتمع عماد الدوله
مجتمع عماد الدوله

مجتمع عماد الدوله

جلوه‌ای باشکوه از معماری ایرانی که قدمت آن به دوره قاجار می‌رسد و از مسجد، بازار و کاروانسرا تشکیل شده است.

  • مسجد جامع کرمانشاه

یکی از بناهای تاریخی قابل توجهی است که قدمت آن به اواخر دوره زند می رسد.

  • مسجد شافعی

مسجد شافعی که به سبک مساجد ترکی ساخته شده، دارای مناره های بلند است. تاریخ ساخت آن به سال 1945 برمی گردد. این مسجد برای اهل سنت است.

  • مسجد دولت شاه

قدمت این مسجد به دوره قاجاریه می رسد. مسجد دارای سردر، صحن و شبستان است. بنابراین لوکیشن عکاسی در کرمانشاه بسیار است.

  • خانه خواجه باروک

بنای باشکوهی که متعلق به یکی از بازرگانان یهودی کرمانشاه است. قدمت آن به دوره قاجار می رسد.

جاذبه های تاریخی خارج از شهر

جاذبه های تاریخی خارج از شهر

جاذبه های تاریخی خارج از شهر

در اینجا لیستی از شناخته شده ترین مکان های خارج از کرمانشاه آمده است

  • طاق بستان

مجموعه ای از نقش برجسته های صخره ای دوره ساسانی در شمال شرقی کرمانشاه است که شکوه امپراتوری ایران را نشان می دهد. نمادی برای کرمانشاه است که آن را به یک جاذبه گردشگری بزرگ تبدیل می کند.

  • مجتمع بیستون

این مکان در 30 کیلومتری شرق کرمانشاه، یک سایت یونسکو است که ترکیبی از بناهای تاریخی مختلف، نقش برجسته‌های صخره‌ای و سایر جاذبه‌های تاریخی در یک مکان است. شما می توانید نقش برجسته های صخره ای باستانی، کاروانسراها، پل ها، جاده های باستانی و … را در این مجموعه بیابید.

معبد آناهیتا: این بنا در 100 کیلومتری مرکز شهر کرمانشاه واقع شده است. آناهیتا در باور ایرانیان فرشته و نگهبان آب و فراوانی و زیبایی و باروری است.

این بنا 2.5 هکتار مساحت دارد. قدمت آن به دوره اشکانیان و ساسانیان می رسد. بر روی صخره ها نشانه ها و کلماتی مربوط به دوره ساسانی حکاکی شده است. سبک معماری این معبد به سبک اشکانی است. قیمت فرمالیته شمال

سخن پایانی

سخن پایانی

سخن پایانی

در متن سعی کردیم شما را با لوکیشن عکاسی در کرمانشاه آشنا کنیم. در واقع، دخمه ها فضایی حفر شده در صخره ها یا کوه ها هستند که در آن افراد مرده دفن می شوند. این آرامگاه صخره ای یکی از آثار تاریخی دوران مادها یا هخامنشیان است.

این شهر در 5 کیلومتری شهر سرپل ذهاب قرار دارد. این سازه در 15 کیلومتری شهر سرپل ذهاب قرار دارد. یک راه سنگفرش باستانی فلات ایران را به بین النهرین متصل می کند. طاق گرا از نظر معماری فضایی ایوان مانند است که تماماً از سنگ ساخته شده است.

b2n

rizy

Photography location in Kermanshah