لوکیشن عکاسی در خرم آباد

شاید برایتان سوال باشد که لوکیشن عکاسی در خرم آباد کجاست. خرم آباد شهر باستانی ایران و مرکز استان لرستان است. این منطقه دارای برخی از قدیمی ترین اکتشافات در جهان است.

این شهر پس از ویرانی ها و هجوم ها شکوفا شده است. امروز چیزهای زیادی برای ارائه دارد. مردم این شهر سخت کوش هستند و به میراث خود افتخار می کنند. هم اکنون اگر می خواهید بیشتر با لوکیشن عکاسی در خرم آباد آشنا شوید، تا انتهای متن با ما همراه باشید. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

تاریخچه خرم آباد

لرستان یکی از اولین سکونتگاه های ایران باستان است. خرم آباد مرکز استان لرستان در زمان ساسانیان نقش بسیار مهمی در غرب ایران داشته است. در نخستین دوره های تمدن و ظهور حکومت در لرستان، کاسی ها در این منطقه حکومت می کردند.

خایدالو (نام قدیم شهر فعلی) یکی از شهرهای بزرگ تمدن عیلامی در گذشته های دور قبل از ظهور مادها، هخامنشیان و ساسانیان بوده است.

گفته می شود شاپور دوم، پادشاه امپراتوری ساسانی، شهر شاپور خواست (نام سابق این شهر در زمان امپراتوری ساسانی) را بر روی خرابه های خایدالو بنا کرد.

در زمان حکومت عیلامی ها در غرب ایران، خیدالو همراه با ماداکتو، اهواز و شوش، شهر اصلی این تمدن باستانی بوده است. همین تاریخچه ی عالی این شهر باعث شده لوکیشن عکاسی در خرم آباد بسیار زیاد باشد.

دولت عیلامی در 600 سال قبل از میلاد این شهر را ویران کرد. پس از آن شاپور اول پادشاه ساسانی در قرن سوم دستور ساخت شهری بزرگ و باشکوه را در همین مکان داد.

این شهر باقی مانده از زمان شاپور اول خرم آباد فعلی است. در اواخر قرن سیزدهم، شاپور خواست ویران شد و به کلی متروک شد. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک

قلعه فلک الافلاک

اماکن تاریخی شگفت انگیزی مانند قلعه فلک الافلاک و مناره های آجری در داخل و خارج این شهر وجود دارد. جاذبه های گردشگری خرم آباد سالانه تعداد زیادی گردشگر ایرانی و غیر ایرانی را به این شهر می آورد. این یک لوکیشن عکاسی در خرم آباد است.

دریاچه کیو تنها دریاچه طبیعی داخل یک شهر ایران است. این استان اولین سکونتگاه بشر در ایران است که قدمت آن به 40 تا 50 هزار سال پیش باز می گردد.

در دهه های اخیر، باستان شناسان غارهایی را کشف کرده اند که نئاندرتال ها در آنها زندگی می کردند و رشد می کردند. آنها در حال حاضر از جاذبه های گردشگری خوران آباد هستند.

مردم خرم آباد عمدتاً لر هستند. تاریخ لور نشان می دهد که آنها چقدر تلاش کرده اند تا طبیعت وحشی اطراف خود را تحت کنترل خود درآورند. آنها به عنوان سازندگان باستانی اشیاء مفرغی لرستان شناخته شده اند. هنوز تعدادی از عشایر لوره در اطراف این شهر زندگی می کنند. یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد بازدید از آنهاست.

تاریخچه قلعه فلک الافلاک

یکی از معروف ترین آثار تاریخی خرم آباد است که بر روی تپه های باستانی و در مرکز این شهر قرار دارد. تاریخ ساخت این قلعه به قرن سوم در زمان حکومت شاپور اول، پادشاه ساسانی باز می گردد.

موقعیت و قرارگیری قلعه بر روی صخره ها آن را ارزشمند و ارزشمند کرده است. از میان این قلعه می توانید دره تاریخی خرم آباد را تماشا کنید. یکی از جاذبه های گردشگری خرم آباد است که در سفر به خرم آباد نباید آن را از دست بدهید.

این مناره استوانه‌ای شکل بر روی سکوی صخره‌ای مکعبی شکل در جنوب خرم‌آباد و در محله قاضی‌آباد قرار دارد. این مناره به مناره آجری معروف است. قیمت عکاسی عقد

پل شاپوری

پل شاپوری

پل شاپوری

در گذشته ایرانیان از این بنا به عنوان برج دیده بانی برای مشاهده و راهنمایی کاروان های عبوری از شهر و همچنین حفاظت از شهر استفاده می کردند. تاریخ دانان تخمین می زنند که ساخت مناره آجری به دوره دیلامیت باز می گردد.

پل های باستانی متعددی در منطقه وجود دارد که امروزه از جاذبه های گردشگری خرم آباد محسوب می شود.

پل شاپوری یکی از آنهاست که در نزدیکی قلعه فلک الافلاک خرم آباد در ضلع جنوبی این بنای تاریخی قرار دارد. این یک لوکیشن عکاسی در خرم آباد است. قیمت فرمالیته شمال

سخن پایانی

در این متن سعی کردیم شما را با لوکیشن عکاسی در خرم آباد آشنا کنیم. قدمت این بنای تاریخی به دوران ساسانیان می رسد که شاهکاری از هنر معماری ایرانی آن دوره است.

زمانی راه دسترسی غرب لرستان به شرق لرستان، خوزستان و تیسفون پایتخت ساسانیان بوده است. این آرامگاه متعلق به بابا طاهر شاعر و عارف نامدار ایرانی است.

در مرکز شهر خرم آباد و در ضلع غربی قلعه فلک الافلاک قرار دارد. آرامگاه شاعر معروف در داخل سرداب یا سرداب قرار دارد. اطراف بقعه قبلاً ضریحی چوبی وجود داشته که امروزه اثری از آن نیست.

b2n

rizy

Photography location in Khorramabad