ساقدوش کیست

ساقدوش ها افرادی با لباس های خاص هستند، حال ساقدوش کیست؟  ساقدوش یک همراه  ویژه برای عروس و داماد است. عروس و داماد نزدیکترین دوستان و بستگان خود را برای ساقدوش انتخاب می کنند. ساقدوش ها و همراه های عروس و داماد، وظیفه دارند افتخار خاصی را در حمایت آنان در طول مراسم عروسی را داشته باشند نحوه تزئین ماشین عروس.

ممکن است ساقدوش ها برای اتفاق ها و بازی های سرگرم کننده استفاده شوند. عروس و داماد بهتر است برای ساقدوش از بهترین و صمیمی ترین دوستان خود کمک بگیرند تا از استرس و فشار عروس و داماد کاهش بیابد و خودتان در کنار دوستانتان لذت ببرید. ساقدوش بودن یا ساقدوش شدن به معنای پوشیدن لباس یکدست نیست، بلکه اگر قرار است ساقدوش داشته باشید به این معناست که دقیقا باید بدانند چه کار هایی را برای عروس و داماد انجام دهند.

ما ایرانیان برای مراسم عروسی، رسم های بسیار زیادی داریم. با گذشت زمان بسیاری از این رسم ها از بین رفته است و بسیاری از این رسم و رسومات بر اساس مد روز انجام می شود. طبق رسم و رسومات تمام هزینه های لباس ساقدوش ها و دیگر چیز ها  به عهده آقای داماد است. وجود ساقدوش ها در مراسم الزامی نیست، اما امروزه مورد پسند زوجین واقع شده است و داشتن ساقدوش عکس و مراسم آن ها را زیبا تر می کنند.

همه چیز راجب ساقدوش

ساقدوش کیست؟ ساقدوش و ساقدوش ها افرادی باارزش از نظر عروس و داماد هستند. ساقدوش ها از بین بهترین دوست های آقای داماد و عروس خانم یا درجه یک ترین و صمیمی ترین دوستان عروس و داماد انتخاب می شوند. انتخاب شدن ساقدوش در کشور های دیگر یک افتخار محسوب می شود چک لیست روز عروسی.

در گذشته تعداد مهمان های مراسم، تعیین کننده  تعداد ساقدوش ها بودند. بر اساس این رسم باید، به ازای هر 40 میهمان، یک زوج ساقدوش کنار عروس و داماد قرار می گرفتند. امروزه با مدرن و تجملاتی شدن مراسم ازدواج، تعداد این ساقدوش ها کمتر شده است. انتخاب یک لباس شیک و جذاب و البته یکدست برای ساقدوش ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. شما می توانید رنگ و  مدل لباس های ساقدوش ها را براساس دکور عروسی خودتان انتخاب کنید.

طبق رسم قدیمی  آقای داماد و میزبان موظف است هزینه های لباس، کفش و چیزهای دیگر ساقدوش ها را در این مراسم، تهیه کنند.

وظایف ساقدوش ها

وظایف ساقدوش ها

وظایف ساقدوش ها

به پاسخ سوال ساقدوش کیست؟ رسیدیم، حال می خواهیم بدانیم که ساقدوش ها در مراسم عروسی چه وظایفی را بر عهده دارند. ساقدوش ها قبل از آماده شدن عروس و داماد باید حاضر شوند و در کنار عروس و داماد حضور داشته باشند. وجود ساقدوش ها در کنار عروس و داماد باعث قوت قلب و کاهش استرس عروس و داماد می شود. یکی از اصلی ترین و مهم ترین وظایف ساقدوش ها، داشتن لبخند و برقراری آرامش و اطمینان خاطر برای عروس و داماد  است.

ساقدوش ها باید تمامی کارها را  طبق خواسته و نظر عروس و داماد انجام دهند. کارهایی مانند نگهداری هدایای عروسی، نگهداری وسایل، نگهداری شاسی عکس و… از وظایف های ساقدوش ها می باشد. ساقدوش ها باید در طول مراسم با آرامش کامل در کنار عروس و داماد حرکت کنند. داشتن انرژی بالا و شور و هیجان از وظایف پر اهمیت ساقدوش ها می باشد. ساقدوش ها وظیفه مجلس گرمی را اجرا می کنند ژست عروس و داماد در باغ.

برای نوشتن چک لیست از ساقدوش های خود کمک بگیرید، زیرا در روز شما استرس زیادی دارید و احتمال اینکه  بعضی چیز ها را فراموش کنید، زیاد است.

برای انتخاب تالار، آتلیه، لبلس عروس، کیک و… از ساقدوش های خود کمک بگیرید. در آخرین روزهای مجردی در کنار ساقدوش ها و دوست های خود برای دورهمی و نوشتن کارت های عروسی کمک بگیرید.

b2n

rizy

Who is the bridesmaid?