آموزش چیدن سفره عقد

در این مطلب می خواهیم تا آموزش چیدن سفره عقد را به شما بدهیم. رسم انداختن سفره برای مراسم عقد یکی از رسم هایی است که از قدیم الایام در فرهنگ های سنتی در ایران رایج بوده است.

نشانه اصلی آن ورود برکت برای شروع زندگی به حساب می آید. سفره عقد مانند سفره هفت سین هر اجزای آن نشانه مختلفی دارد. در ادامه برای شما توضیح خواهیم داد.

تفاوت سفره های عقد مدرن و امروزی با سفره عقد سنتی

ملزومات کلی و اصلی سفره عقد در سفره های عقد سنتی با سفره های عقد مدرن و امروزی یکی می باشد. در واقع تفاوت های جزئی در ظاهر آنها را از یکدیگر کمی متفاوت است.

اجزای سفره عقد شامل قرآن آینه و شمعدان، نقل و نبات و سکه فندق و گردو و بادام و تخم مرغ و نان و پنیر میوه و … می باشد. بنا بر رسم خانوادگی یا فرهنگ اقوام مختلف، یکسری وسایل دیگر نیز در سر سفره قرار می گیرند. مانند گلاب، دانه های خشخاش، نمک، برنج یا چای کندور یا رازیانه نیز برای سفره عقد نیز در نظر می گیرند و آنها را با تزیینات مخصوص و سر این سفره می چیند. هزینه ساخت کلیپ عروسی در شمال

طراحی سفره عقد

طراحی سفره عقد

طراحی سفره عقد

برای آموزش چیدن این سفره و طراحی آن باید ابتدا تصمیم بگیرید که می خواهید سفره را به شکل سنتی یا مدرن یا ترکیبی از هر دو بچینید. اگر قرار است که سفره را به صورت سنتی بچینید، بهتر است که از پارچه های ترمه یا قلمکار استفاده کنید.

در طراحی های مدرن می توانید از پارچه های دانتل یا تور های رنگی و دست سفره عقد استفاده کنید. انتخاب شما برای سفره عقد بسیار اهمیت دارد. شما می توانید از تورهای خشک و حجم دار استفاده کنید.

تکنیک پله مانند

حالت موج ماند و حجمی در اطراف ظروف در سفره عقد اهمیت دارد. سفره عقد را با استفاده از میزهای شیشه ای با طراحی های زیبا بدون سفره نیز اجرا می‌کنند. تکنیک هایی که امروزه در طراحی و آموزش چیدن سفره عقد ارائه می شود، تکنیک پله مانند است.

اگر که بتواند چند میز یا چهار پایه جهت ایجاد پله های پا کوتاه و بلند در سفره استفاده کرد، می‌توان ظاهر بسیار جذابی به سفره عقد بخشید. به این صورت که اعضای سفره در سطوح مختلف قرار می گیرند.

هر کدام خود را به شکل متفاوتی نشان خواهند داد. قرآن که جز اصلی سفره عقد به حساب می آید، باید حتماً با رحلی زیبا ارائه شود. برای احترام و تقدس در بالای سفره قرار بگیرد و جلد قرآن نیز باید تناسب زیادی با ظروف و طراحی سفره عقد داشته باشد. لوکیشن عکاسی در کرمانشاه

ظروف به کار رفته در سفره عقد

ظروف به کار رفته در سفره عقد

ظروف به کار رفته در سفره عقد

این انتخاب ظروف نیز بسته به نوع سنتی یا مدرن یا ترکیبی از دو هر دو بودن سفره عقد، به  خودتان بستگی دارد. در چیدمان سنتی سفره عقد می شود از ظروف تزیینی سفالی یا فلزی یا ظروفی که بیشتر جنبه سنتی دارند استفاده کرد. با توجه به این موارد آموزش سفره عقد اهمیت دارد.

در حالی که در طراحی های مدرن انتخاب بیشتری برای انواع ظروف دارید. ظروف شیشه ای کریستال جلوه های بسیار زیبایی دارد. در رنگ ها اندازه و طرح های مختلف ارائه می شود.

گلاب

گلاب که یکی از گزینه های جالب بر روی سفره عقد است. شما می توانید یک گلاب پاش با طرح سنتی یا تنگ های شیشه ای بر سر سفره قرار بدهید. رنگ ظرف گلاب باید حتماً متناسب ظروف روی سفره عقد باشد.

برای انتخاب نباتی که قرار است و سر سفره عقد قرار بگیرد، می توانید از نبات سفید یا زعفرانی یا ترکیبی استفاده کنید. امروزه استفاده از نبات هایی که دارای رنگ های جذاب متناسب با رنگهای سفره می باشند، نیز اهمیت خاصی پیدا کرده است.

به این علت که جذابیت زیادی ایجاد می‌کند مانند نبات هایی که به شکل گل رز یا سایر گل ها ارائه می شود. در کنار گل آرایی سفره عقد، ظاهر خاصی در چیدن سفره عقد خواهند داد. قیمت فرمالیته شمال

تخم مرغ

تخم مرغ

تخم مرغ

این مورد یکی از اجزای سفره عقد می باشد. مانند تخم مرغ سفره هفت سین باید دارای رنگ و لعاب باشد و تزیین شده و سر سفره قرار بگیرد.

آجیل که شامل گردو و بادام و فندق می باشد، از اجزای ثابت سفره عقد به حساب می آید. مانند سفره هفت سین برای پذیرایی نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

همیشه آنها بر اثر سفره قرار دارند و یک جنبه تزیینی به حساب می آید. شما برای آموزش چیدن سفره عقد می توانید از تصاویری که در سایت ارائه می‌شود نیز کمک بگیرید. قیمت عکاسی عقد

Training to set the wedding table

b2n

rizy